Overheidsopdrachten : lastenboek / procedure

Hulp nodig i.v.m. overheidsopdrachten/aanbestedingen ? Stel uw vragen hier.

Modérateurs : govo, Frédéric

Répondre
koen germeys
Rookie
Messages : 4
Inscription : 18 déc. 2006, 09:22

Overheidsopdrachten : lastenboek / procedure

Message par koen germeys » 05 avr. 2007, 10:44

Beste,

is een lastenboek verplicht vanaf een bepaalde drempel?
Of is die verplichting afhankelijk van de gekozen procedure?

Avatar de l’utilisateur
Tom
Expert
Messages : 195
Inscription : 20 juil. 2006, 10:56

Message par Tom » 05 avr. 2007, 13:58

Volgens mij is een lastenboek altijd verplicht, zelfs bij een onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking.

In het lastenboek moet nl. altijd de gunningscriteria worden vastgelegd zodat er op basis van meetbare criteria een beslissing kan genomen worden.

chris maes
Rookie
Messages : 5
Inscription : 21 févr. 2007, 11:44

Message par chris maes » 06 avr. 2007, 09:41

enkel bij een offerteaanvraag zijn gunningscriteria een verplichting

Avatar de l’utilisateur
Tom
Expert
Messages : 195
Inscription : 20 juil. 2006, 10:56

Message par Tom » 06 avr. 2007, 09:52

Bij een offerteaanvraag zijn er meerdere gunningscriteria. Bij een openbare aanbesting is er maar 1 en dat is de prijs, maar dit is volgens mij toch ook een criteria :wink:

Een lastenboek bevat natuurlijk meer informatie dan enkel de gunningscriteria en is dus steeds nodig.

koen germeys
Rookie
Messages : 4
Inscription : 18 déc. 2006, 09:22

Message par koen germeys » 06 avr. 2007, 09:58

Als lastenboek verschilt van bestek, zijn gunningscriteria dan geen onderdeel van bestek (m.a.w. de bekendmaking)?

chris maes
Rookie
Messages : 5
Inscription : 21 févr. 2007, 11:44

Message par chris maes » 06 avr. 2007, 10:02

ik meende te verstaan dat het hierboven ging over onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking. in deze procedure zijn gunningscriteria geen verplichting. volgens art. 121 van het kb van 8 januari 1996 kan dit "desgevallend".

Xander
Rookie
Messages : 6
Inscription : 14 mars 2007, 14:33

Message par Xander » 06 avr. 2007, 10:09

koen germeys a écrit :Als lastenboek verschilt van bestek, zijn gunningscriteria dan geen onderdeel van bestek (m.a.w. de bekendmaking)?
Is lastenboek niet altijd gelijk aan het bestek ?

chris maes
Rookie
Messages : 5
Inscription : 21 févr. 2007, 11:44

Message par chris maes » 06 avr. 2007, 10:28

volgens mij wel ja

Wimpeus
Rookie
Messages : 5
Inscription : 20 févr. 2007, 08:29

Message par Wimpeus » 07 mai 2007, 11:46

Alleen bij een onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking is een bestek niet verplicht voor overheidsopdrachten waarvan het geraamd bedrag de Europese drempelbedragen niet heeft bereikt of overschreden.

Bij hoogdringendheid heb ik al geweten dat aanbestedende overheden gewoon via telefoon onderhandelden zonder enig voorafgaand bestek (doch later uiteraard wel op schrift bevestigd).

fie
Rookie
Messages : 1
Inscription : 09 août 2007, 08:50

lastenboek : verplicht ?

Message par fie » 09 août 2007, 08:55

Hallo, een bestek is altijd verplicht, tenzij bij onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking waar de Europese drempel niet wordt bereikt (KB 8/1/96, art 121)

Sandrine
Rookie
Messages : 5
Inscription : 18 août 2006, 21:03

Re: lastenboek : verplicht ?

Message par Sandrine » 11 avr. 2008, 14:58

fie a écrit :Hallo, een bestek is altijd verplicht, tenzij bij onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking waar de Europese drempel niet wordt bereikt (KB 8/1/96, art 121)
+1

PetraS
Rookie
Messages : 3
Inscription : 10 mars 2008, 15:57

Re: Overheidsopdrachten : lastenboek / procedure

Message par PetraS » 30 mai 2008, 11:52

Gepubliceerd = Lastenboek

Répondre

Qui est en ligne ?

Utilisateurs parcourant ce forum : Aucun utilisateur inscrit et 1 invité